Wentylacja

Wentylacja mechaniczna

Jakość powietrza odgrywa istotną rolę. O ile trudno zadbać o to na zewnątrz, o tyle w naszym domu sami możemy przyczynić się do tego, by oddychać świeżym powietrzem. Najprostszym sposobem na poprawę skuteczności wymiany powietrza jest zastosowanie wentylacji mechanicznej, czyli wymuszenie obiegu powietrza za pomocą wentylatorów.

Jeszcze kilkanaście lat temu domy zawdzięczały wentylację naturalnym ruchom powietrza, przewiewającego przez nieszczelne okna i drzwi. Obecnie mieszkania, domy i inne obiekty są szczelne i dobrze ocieplone, aby zapewnić w nich ciągły dopływ świeżego powietrza, konieczne jest wspomaganie naturalnych procesów, czyli instalacja wentylacji mechanicznej.

Wentylacja mechaniczna w domu to świetny pomysł, ponieważ przede wszystkim działa niezależnie od warunków pogodowych. Ponadto, dzięki wentylacji mechanicznej w domu jest zawsze świeże powietrze i istnieje możliwość regulowania nadmiaru wilgotności.

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Dla wymagających

Zaawansowanym rodzajem wentylacji mechanicznej jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Rekuperacja to wymiana zużytego powietrza w pomieszczeniach z którego wyciągane jest powietrze zanieczyszczone, a nawiewane świeże powietrze z zewnątrz. Dodatkowo nawiewane powietrze jest filtrowane. Jakość filtracji zależy od klasy filtra i zastosowanych rozwiązań dodatkowych. Sercem rekuperatora jest wymiennik ciepła, w którym dochodzi do przekazania energii między strumieniami powietrza wywiewanego i nawiewanego, w tym latem − chłodu, a zimą − ciepła.

Rekuperacja to świeże, filtrowane powietrze dostępne we wszystkich pomieszczeniach w domu przez cały rok, niezależnie od pory dnia. Rekuperacja pozwala oszczędzić do 30% całej energii na ogrzewanie.

Remontując lub adaptując stary budynek nie zawsze mamy możliwość ukrycia przewodów wentylacji, nie zawsze także jesteśmy w stanie zapewnić miejsce na rozprowadzenie instalacji w sufitach podwieszanych. Często problemem może być również znalezienie odpowiedniego miejsca na lokalizację centrali rekuperacyjnej. Co możemy zatem zrobić, by cieszyć się z dobrodziejstw rekuperacji?

Wentylacja decentralna

Zaletą tego rozwiązania jest 91% odzysku ciepła, 50% oszczędności energii grzewczej oraz czyste i wolne od pyłków powietrze w pomieszczeniach. Nie wymaga dużej ingerencji w zaplanowany ład przestrzenny pomieszczeń, nie niesie za sobą ciężarów związanych z dodatkowymi zabudowami instalacji, koniecznością zakupu przewodów.

Jej zastosowanie nie wymusza konieczności wykonywania wielu otworów w stropie (nie mają tu zastosowania tradycyjne anemostaty) oraz przekłuć przez ściany działowe. Jest to największa korzyść płynąca z zastosowania wentylacji decentralnej.

Aby w pomieszczeniach było zawsze komfortowo, świeżo i zdrowo, muszą być one odpowiednio wentylowane. Szukasz optymalnych rozwiązań? Chcesz zobaczyć jak działa system wentylacji mechanicznej i jakie są jego kluczowe komponenty? A może masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu oraz do odwiedzenia naszego showroomu celem poznania Twoich oczekiwań oraz abyśmy mogli rozwiać Twoje wątpliwości.

Jesteśmy polską firmą działającą głównie w Warszawie oraz na obszarze województwa mazowieckiego. Nasz wykwalifikowany personel dysponuje wieloletnim doświadczeniem w zakresie montażu,  diagnostyki oraz serwisowania urządzeń wentylacyjnych. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na stały rozwój. Stawiamy na innowacyjność, jakość oraz jak najlepszą współpracę z Klientami.

Twoja podróż
do komfortu

Niezależnie od pory roku, z nami zawsze możesz cieszyć się świeżym i zdrowym powietrzem. Zaufaj ekspertom i dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy już dziś cieszą się idealnym mikroklimatem w swoich przestrzeniach.

Napisz do nas, a my zapewnimy Ci komfort przez cały rok.

Dzielimy się wiedzą!

Zapraszamy Cię do świata wiedzy, który ciągle się rozwija! Nasz blog to więcej niż zwykłe artykuły – to przestrzeń dla ciekawości, inspiracji i praktycznych porad.

Z ComfortON wiesz więcej!

Odwiedź nas!

Wybór odpowiedniej klimatyzacji i wentylacji powinien być świadomą decyzją. Nie ma prostszego rozwiązania, jak po prostu przetestować konkretne rozwiązanie.

Najlepiej zrobić to w naszym showroomie!