klimatyzacja w mieszkaniu

Jaki klimatyzator do mieszkania?

Zmieniający się klimat, w tym upalne okresy w ciągu lata, sprawią, że coraz gorzej funkcjonuje się nam w pomieszczeniach bez klimatyzacji. Często kupno wentylatora nie jest satysfakcjonującym rozwiązaniem i wówczas stajemy przed wyborem czy zainwestować w klimatyzator i jaki wybrać? Duża ilość modeli na rynku sprawia, że możemy mieć dylematy z wyborem optymalnego urządzenia do naszego mieszkania, domu, lokalu usłgowo-handlowego.

RODZAJE KLIMATYZATORÓW

Wyróżniamy trzy rodzaje klimatyzatorów typu split, multi split oraz kanałowe. Klimatyzatory typu split i multi split są zdecydowanie bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Ich użytkowane jest proste i wygodne. Urządzenia typu split i multi split zapewniają funkcje chłodzenia, ogrzewania, filtracji powietrza oraz osuszania i wentylacji. Klimatyzatory split to bardzo funkcjonalne urządzenia, które nie tylko ochładzają wnętrza podczas upałów, ale także skutecznie dogrzewają pomieszczenia w chłodne dni.

Klimatyzator ścienny – jest najpopularniejszym typem klimatyzatora, który montuje się bezpośrednio na ścianie, jest najprostszy w instalacji i racjonalny w serwisie. Na rynku dostępny jest duży wybór klimatyzatorów ściennych o bardzo stylowym i eleganckim wyglądzie. Najczęściej występują w kolorze białym, ale znajdziemy też je w kolorze czarnym, grafitowym, czy z dodatkami chromowymi. Standardem staje się sterowanie WiFi oraz 5 letnia gwarancja urządzeń.

Klimatyzator kasetonowy – jest bardzo praktyczny, ponieważ nie zajmuje powierzchni użytkowej we wnętrzu pomieszczenia. Jest wygodny oraz komfortowy w kwestii dystrybucji powietrza. Zaprojektowany w sposób umożliwiający montaż w przestrzeni sufitu podwieszanego wykonanego w technologii kasetonowej.

Klimatyzator kanałowy – to klimatyzator, który potrzebuje specjalnych kanałów do rozprowadzenia powietrza, dlatego montuje się je w pomieszczeniach biurowych, konferencyjnych, czy obiektach administracji publicznej. Są skuteczne zarówno w ochładzaniu, jak i nagrzewaniu powietrza. Umożliwiają możliwość ukrycia urządzeń w zabudowie sciennej lub meblowej.

Klimatyzatory przypodłogowe – ich wygląd zbliżony jest do grzejników. Klimatyzatory przypodłogowe mogą być montowane we wnękach i w rogach pomieszczeń. Są to urządzenia dość uniwersalne i wybierane najczęściej przez osoby, którym zależy na dyskretnym wkomponowaniu klimatyzatorów w wystój wnętrza.

Klimatyzator podłogowo-sufitowy – jest modelem nieco bardziej złożonym, dlatego preferowany jest najczęsciej do pomieszczeń z poddaszem użytkowym, oraz do lokali usługowych.