Jak usunąć kamień z pralki?

Czym jest zmiękczacz wody Amfa 4000?

Twarda woda stanowi problem w niejednym domu czy też mieszkaniu. Jego oznaką jest kamień, który skutecznie osadza się w pralce skracając jej żywot. Należy z nim walczyć i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Tylko jak usunąć kamień z pralki? Na szczęście rozwiązania, takie jak środki chemiczne, nie są już jedyną metodą. Problem twardej wody można bowiem rozwiązać raz, a dobrze.  

Na co dzień korzystamy z wody w bardzo szerokim zakresie. Służy nam do sprzątania, gotowania, mycia się i oczywiście prania. Zanim jednak dotrze do naszego domu czy też mieszkania, nierzadko musi przebyć bardzo długą drogę. Woda płynie rurami, które są w różnym wieku i w różnym stanie. To właśnie te zanieczyszczenia, zgromadzone w trakcie drogi, sprawiają, że jako finalny odbiorca, otrzymujemy w kranie tzw. twardą wodę.

Twarda woda – co to jest?

To woda zawierająca bardzo dużą ilość jonów soli wapnia oraz magnezu. Ilość tak dużą, że po wyschnięciu wody pozostaje znany nam, brzydki osad. Ale sam osad nie jest tu największym problemem. Bo wyobraź sobie, że tą wodą myjesz swoje włosy i ciało, pierzesz ubrania, które później nosisz. Twarda woda pozostawia ślady swojej obecności na różnych elementach pralki, na których osadza się jego coraz grubsza warstwa kamienia. To z kolei prowadzi do większej ilości zużywanej energii (obniżona wydajność pracy), kosztownych awarii a finalnie zniszczenia pralki.

Usuwanie kamienia z pralki – najskuteczniejszy sposób

Jak usunąć kamień z pralki? To pytanie zadajemy sobie od dawna. A że „potrzeba matką wynalazku”, to na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się sporo środków chemicznych, które osadzaniu się kamienia w pralce mają zapobiegać. Nie są to jednak metody pozbawione wad. O zakupie środków chemicznych, oraz ich aplikacji, trzeba bowiem stale pamiętać. Tymczasem rozwój technologii ma prowadzić do tego, aby nasze codzienne życie było coraz łatwiejsze i coraz przyjemniejsze. Dobrze zatem korzystać z tych rozwiązań, które pomogą pozbyć się kamienia z pralki niedużym kosztem i raz na zawsze.

Pole magnetyczne czyli Amfa 4000

Usuwanie kamienia z wody za pomocą pola magnetycznego nie jest niczym nowym. Pierwsze tego typu urządzenia pojawiły się w 1953 roku. Amfa 4000 nie bazuje zatem na technologii, która nie jest ani znana, ani też zbadana. Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że wyróżnia się kompaktowym rozmiarem, banalnie łatwym montażem, wysoką jakością wykonania i bezawaryjnym, wieloletnim działaniem. To zatem nie jest wyłącznie jednorazowy zakup lecz inwestycja w dom czy też mieszkanie na bardzo długie lata.

Zmiękczacz wody Amfa 4000 – jak to działa?

Pole magnetyczne, zastosowane w tym urządzeniu, sprawia, że wapń i magnez nie krystalizują się. W efekcie tego rozpuszczają się w wodzie nie przylegając do rur i wszelkich elementów, z którymi woda ma kontakt. To nie oznacza, że woda jest zupełnie pozbawiona tych związków. Ale z pewnością problem osadzania się kamienia na elementach pralki oraz na rurach będziemy mieć bezpowrotnie z głowy.

Instalacja jest nie mniej skomplikowana, niż samo działanie tego urządzenia. Wystarczy je zamontować za pomocą opaski uciskowej na prostym odcinku rury doprowadzającej wodę do naszego domu czy też mieszkania (w przypadku mieszkania będzie to skrzynka na klatce schodowej przypisana do naszego lokalu). Montaż nie wymaga zatem ani czasu ani profesjonalnej ekipy.

Jeżeli zatem zastanawiasz się jak usunąć kamień z pralki, to wiedz, że możesz to zrobić niedużym kosztem, łatwym sposobem, i co najważniejsze, skutecznie.