Kiedy montować klimatyzację? Stan deweloperski czy wykończone mieszkanie?

O tym, że warto korzystać z klimatyzacji, nie trzeba już nikogo przekonywać. Pytanie jednak brzmi, kiedy montować klimatyzację i jak zapewnić sobie komfortowe rozwiązania? Czy tego typu decyzję powinno się podejmować na samym początku budowy, czy może jednak po jej zakończeniu? Jakie trudności możemy napotkać decydując się na montaż klimatyzacji? Dziś postaramy się odpowiedzieć na wszelkie, związane z tym zagadnieniem pytania.

Klimatyzacja zrzesza sobie coraz większe grono wielbicieli. Niegdyś występująca głównie w biurowcach i centrach handlowych, dziś coraz częściej trafia także pod strzechy. Montaż klimatyzacji to wydatek kilku tysięcy złotych. Jednak zyskujemy komfort, którym będziemy się cieszyć przez kolejne, długie lata. Zanim jednak klimatyzacja w domu na dobre zagości, pojawia się szereg pytań. Jednym z nich jest: kiedy montować klimatyzację?

Kiedy montować klimatyzację? Im wcześniej, tym lepiej

Montaż klimatyzacji warto planować jak najwcześniej. W przypadku budowy domu jeszcze przed położeniem tynków i ocieplenia. Jeżeli rozważamy klimatyzację w bloku czy apartamentowcu warto się nad nią zastanowić tuż po odebraniu kluczy, kiedy mieszkanie jest jeszcze w stanie deweloperskim. Przyczyna? Bardzo prosta: większa estetyka, możliwości oraz łatwiejsza instalacja wszystkich elementów klimatyzacji. Bo odpowiadając sobie na pytanie: kiedy montować klimatyzację, warto sobie uświadomić,że składa się ona z kilku elementów, takich jak m.in. rurki, przewody gazowe i elektryczne, klimatyzator i agregat zewnętrzny. Montaż na wczesnym etapie pozwoli zatem ukryć przewody pod tynkiem. I to jest najlepsze rozwiązanie. Tam gdzie nie ma takich możliwości w trakcie remontu wspominane przewody i rurki można ukryć w specjalnych, plastikowych korytkach. Tego typu rozwiązanie pomaga unikać czasochłonnych prac, ale jego estetyka nie wszystkim przypada do gustu.

Stan deweloperski czy wykończone mieszkanie?

Zdecydowanie łatwiej, a finalnie bardziej estetycznie, jest zatem planować montaż klimatyzacji na wczesnym etapie budowy. Co nie zmienia faktu, że montaż klimatyzacji w wykończonym już domu, czy też mieszkaniu, nadal jest możliwy. Należy jedynie pamiętać, że pracy instalacyjnej będzie więcej i potrwa ona dłużej. Nie jest to jednak argument, dla którego należy odkładać decyzję o montażu klimatyzacji. Odpowiednia temperatura, lepsze bo filtrowane powietrze w domu to nie tylko komfort przebywania w takim pomieszczeniu, ale także zdrowy, głęboki sen. To również doskonała inwestycja dla osób, które wysokie temperatury znoszą zdecydowanie gorzej.

Warto sobie również zarezerwować termin instalacji nieco wcześniej ponieważ im wyższa temperatura za oknem, tym większe zainteresowanie tego typu usługą. A wtedy zwlekając z wyborem firmy do ostatniej chwili możemy długo czekać na termin montażu.

Klimatyzator to nie tylko przyjemny chłód, ale również źródło ciepła i czystego powietrza. Jeżeli zatem chcesz zapewnić sobie komfortowe warunki i cieszyć się dogodną dla Ciebie temperaturą w domu przez okrągły rok, zadzwoń do nas już dziś. Wykonamy wyceny i zarezerwujemy najdogodniejszy dla Ciebie termin. Przygotuj się z całą rodziną na komfortowe rozwiązania przez 365 dni w roku.