Mitsubishi czyli klimatyzacja, motoryzacja, przemysł lotniczy oraz zbrojeniowy

Na początku było „Tsukomo”. Firma dość szybko postanowiła jednak zmienić nazwę. Wybór padł na „Mitsubishi” co w języku japońskim oznacza „trzy diamenty”. Pod tym szyldem powstają nie tylko samochody choć to właśnie auta są najczęściej kojarzone z japońskim producentem. Coraz częściej w polskich domach gości również klimatyzacja Mitsubishi. Dlaczego Japończycy robią to lepiej od innych?

Nie jest już tajemnicą, że długowieczność to prawdziwa, japońska specjalność. Kraj kwitnącej wiśni to wybitny specjalista z zakresu najnowszych technologii a imponujący, doskonale rozwinięty przemysł najlepiej tego dowodzi. Myśląc „Mitsubishi” mówimy „samochody” bo na tym polu japoński koncern ma długie, imponujące doświadczenie. Pierwsze auto zostało bowiem skonstruowane w 1917 roku a produkcja samochodów trwa do dziś.

Mitsubishi – nie tylko samochody

Zanim jednak na drogi wyjechało pierwsze auto, firma zajmowała się żeglugą morską i transportem. Interesy szły do tego stopnia znakomicie, że firma postanowiła nie spoczywać na laurach angażując się w budowę samolotów i handel zagraniczny. Produkcja samochodów przyszła nieco później. Co nie zmienia faktu, że już w 1931 roku Mitsubishi stworzyło pierwszy japoński silnik wysokoprężny zaś w 1936 roku przełomową technologię jaką był napęd 4×4.

Mitsubishi Electric i Mitsubishi Heavy Industry czyli czego jeszcze nie wiesz?

Dziś trzy diamenty to jeden z najpotężniejszych, światowych graczy. Mitsubishi Heavy Industries stanowi czołówkę producentów oferujących niestandardowe, innowacyjne technologie. Wśród statków powietrznych, kosmicznych oraz elektrociepłownii w portfolio znajdują się również układy klimatyzacji. Ich mocną stroną jest zdecydowanie trwałość.  To efekt nie tylko wiedzy i doświadczenia ale również wytężonych testów. W Japonii panują bowiem dość różnorodne temperatury. Mitsubishi poddaje zatem swoje klimatyzatory długim i wyczerpującym próbom. Ich zadaniem jest bowiem stworzenie takiego urządzenia, które będzie pracować na skrajnie różnych ustawieniach przez długi, nieprzerwany czas. Co więcej, producent stawia na klasyczne i ponadczasowe wzornictwo swoich urządzeń dzięki czemu pozostają one dość dyskretne nie zwracając niepotrzebnie uwagi.

Z kolei Mitsubishi Electric skupia się wyłącznie na systemach klimatyzacji nie tylko tych do użytku domowego ale również do użytku przemysłowego. Inżynierowie z Mitsubishi Electric dołożyli wszelkich starań aby ich systemy były wytrzymałe i bardzo trwałe. Zresztą nie będzie przesadą stwierdzenie, że japońskie produkty trwałość mają w swoim DNA. W efekcie tego powstają klimatyzatory, które są w stanie pracować w każdych, nawet najsurowszych warunkach na całym świecie. Bezawaryjna eksploatacja i niskie zużycie energii to właśnie te parametry, które cenią klienci w różnych zakamarkach globu. Nie bez znaczenia pozostaje również sam wygląd tych urządzeń – odważny, nowatorski. Nietuzinkowe kolory oraz minimalistyczny kształt tworzą harmonijną całość nawet z tymi najbardziej wyszukanymi wnętrzami.

Klimatyzacja Mitsubishi – dlaczego warto?

Klimatyzacja, podobnie zresztą jak samochód, to wydatek często na całe lata. Chcemy zatem wydawać pieniądze na to, co jest solidne, niezawodne i trwałe.  A tu otrzymujemy nie tylko różnorodność rozwiązań, które można dopasować do każdego wnętrza i stylu. To również nowoczesna technologia jak np. czujnik „I-see sensor” zapewniający bardziej precyzyjne sterowanie klimatyzacją. Klimatyzacją, która będzie nam służyć przez kolejne, długie lata. Warto zatem wybrać ją mądrze.