Mój klimat w moim home office – czego jeszcze nie wiesz o klimatyzacji w domu?

Wybuch pandemii postawił nam rzeczywistość na głowie. Nowoczesne biura opustoszały a większość z nas przeszła w tryb home office. W domowym zaciszu spędzamy znacznie więcej czasu, warto zatem zadbać o warunki nie tylko do życia, ale również o komfort swojej pracy. Klimatyzacja w domu, wbrew pozorom, niejedno spełnia zadanie. Filtruje, osusza, ogrzewa – jest naszym sprzymierzeńcem przez okrągły rok.

Klimatyzacja zadomowiła się u nas na dobre. Jest obecna nie tylko w sklepach czy też biurach, ale coraz częściej gości również w domach. Mimo, że z roku na rok chętnych na klimatyzację w domu systematycznie przybywa, tylko nieliczni zdają sobie sprawę z jej wszystkich zalet.

Klimatyzacja chłodzi – to fakt. W ciepłe dni jej obecność cenimy sobie najbardziej. Tymczasem klimatyzacja ma o wiele więcej zalet. Z jej działania warto korzystać przez okrągły rok, warto jedynie pamiętać, aby robić to właściwie i z głową.

Klimatyzacja w domu – filtracja powietrza

Klimatyzacja „obrabia” powietrze, które wcześniej pobrane zostało z zewnątrz budynku. Cząstki stałe, spaliny i pyłki roślin zostają wyłapane przez odpowiednio dobrane filtry. Ponadto zbiera również zanieczyszczenia, które powstają w naszych domach – kurz czy alergeny z sierści zwierząt domowych. Montaż klimatyzacji w domu pomaga zatem zapewnić nie tylko optymalną temperaturę, ale również czystość wdychanego przez nas powietrza.

Wydajność domowego klimatyzatora jako filtra jest bardzo duża. W ciągu 1 godziny potrafi przepuścić 8-krotność całego powietrza w pomieszczeniu! Aby cieszyć się więc czystym powietrzem, należy dbać o czystość samego klimatyzatora oraz o regularną wymianę filtrów. W tym celu należy dwa razy do roku wykonywać przegląd klimatyzacji.

Kontaktując się z nami możesz umówić dogodny termin przeglądu. Używamy profesjonalnych środków czystości, które skutecznie pomogą oczyścić klimatyzator z zebranego kurzu, bakterii oraz grzybów. Jednocześnie zastosowana chemia jest całkowicie biodegradowalna, a więc przyjazna dla ludzi i środowiska.

Klimatyzacja w domu – osuszanie powietrza

Jesienna aura za oknem przyczynia się do większej ilości wilgoci w powietrzu. A ta, jak wiadomo, ma bardzo negatywny wpływ na książki, meble, drewniane podłogi. Nadmierna wilgoć w domu to również specyficzny, niezbyt ładny zapach, który wkrada się we wszystkie zakamarki, w tym również do garderoby. Nie pozostaje również bez wpływu na nasze samopoczucie: bóle głowy, problemy ze snem. W skrajnych przypadkach wilgoć w domu może również doprowadzić do powstania pleśni tym samym stwarzając duże zagrożenie dla zdrowia. I właśnie tu z odsieczą nadchodzi klimatyzacja, która osusza powietrze eliminując nadmiar szkodliwej wilgoci. Dobra jakość powietrza nie tylko wpłynie pozytywnie na wygląd naszych mebli czy też innych dodatków (obrazy, tapety) ale również zapewni nam lepszy sen oraz wydajność w pracy wykonywana trybie home office.

Klimatyzacja w domu – ciepło na zawołanie

Klimatyzacja nie tylko chłodzi, ale również grzeje. I to jest dobra wiadomość, bo sezon grzewczy jest u nas dużo dłuższy niż czas kiego potrzebujemy chłodu. Możliwość bardzo precyzyjnej regulacji temperatury sprawia, że możemy bardzo szybko ogrzać pomieszczenia. Często korzystamy z tej funkcji w okresie przejściowym jeszcze przed włączeniem ogrzewania w domu. Wydajna klimatyzacja w oka mgnieniu ogrzeje powietrze w danym pomieszczeniu poprawiając komfort pracy i przebywania we własnym domu. Tak naprawdę z dobrodziejstwa klimatyzacji warto korzystać przez cały rok. Zwłaszcza, że ogrzewanie klimatyzatorem jest bardzo ekonomiczne – w końcu jest to pompa ciepła.

Odpowiednia temperatura oraz wilgotność powietrza wpływają nie tylko na stan wyposażenia domu czy też mieszkania. To również lepsza regeneracja podczas snu oraz lepsza koncentracja w pracy.

Home czyli office

W trybie home office przyjdzie niektórym z nas jeszcze długo pracować. Sporo firm wprowadziło ten system aż do odwołania. Naukowcy twierdzą, że wirus jeszcze długo z nami zostanie. Warto zatem zadbać o warunki, które pozwolą nam wydajnie funkcjonować.

Jeżeli zatem interesuje Cię montaż klimatyzacji w domu, masz pytania odnoście procesu prac montażowych lub chcesz dokonać wyceny, skontaktuj się z nami. Umówimy dogodny termin spotkania i odpowiemy na każde Twoje pytanie związane z montażem klimatyzacji w Twoim domu.