Najcichsze okapy kuchenne w strefie twojej kuchni – poznaj FALMEC

Sama funkcja przestała już wystarczać. Dziś urządzenia, z których korzystamy na co dzień, mają być coraz lepsze, coraz szybsze, coraz bardziej wydajne. Okap kuchenny nie jest tu wyjątkiem. Tak powstał FALMEC –  najcichszy okap na świecie będący połączeniem najnowszej technologii z włoskim designem. Co warto o nim wiedzieć?

Wydajny okap to jeden z najważniejszych elementów każdej kuchni i nie są to słowa na wyrost. Wentylacja pomieszczeń, w których przebywamy jest priorytetem, rzutuje bowiem bezpośrednio na nasze samopoczucie i zdrowie. A w kuchni wyjątkowo dużo się dzieje: dym, tłuszcz i dużo wilgoci to nieodłączny element procesu gotowania. Zadaniem okapu jest zapobiegać ich nagromadzenia się na meblach oraz ścianach. I tu zaczynają się schody.

Okap kuchenny – używaj aby zapobiegać pleśni

Jeszcze do niedawna odgłos towarzyszący pracy okapu był trudny do zniesienia. Hałas potrafił niemal zgłuszać myśli. A to sprawiało, że opak kuchenny nie zawsze był przez nas użytkowany, lub nie tak długo, jak być powinien. Skutkiem zawsze jest nadmiar wilgoci, która z kolei daje początek takim problemom w domu czy też mieszkaniu jak grzyby i pleśń. A te, jak wiadomo, są bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Dlatego tak niesłychanie ważnym jest właściwa wentylacja kuchni, zwłaszcza podczas gotowania.

Na szczęście technologia nieustannie się rozwija, a najlepszym tego dowodem jest system cichej kuchni Vilpe (o zasadzie jej działania możesz przeczytać TUTAJ). Praca niesłyszalna dla ludzkiego ucha to efekt m.in. wykorzystania włoskich okapów FALMEC.

Jak wyciszyć okap kuchenny?

Zbyt głośna praca okapu to czasami skutek zabrudzonych filtrów lub zaburzenia przepływu powietrza w kanałach wentylacyjnych. Ale dbanie o czystość oraz prawidłowy przepływ powietrza i tak nie zmienia faktu, że to praca wentylatora w dużym stopniu jest źródłem hałasu, jaki wywołuje okap, a przez którą działanie okapu np. wczesnym rankiem podczas robienia śniadania, czy też późnym wieczorem bywa po prostu męczące dla wszystkich domowników. Dlatego włoski producent okapów, oraz fiński producent systemu cicha kuchnia Vilpe, połączyli swoje siły aby finalnie stworzyć system wentylacji do kuchni, którego praca będzie po prostu bezgłośna. Dosłownie.

Cicha kuchnia: najcichszy okap na świecie i wentylator na dachu

System cichej kuchni Vilpe opiera się na kilku elementach, za to bardzo wysokiej jakości, co sprawia, że to rozwiązanie nie tylko wnosi komfort gotowania na zupełnie inny, najwyższy poziom. To przede wszystkim bardzo wydajny system, który sprawia, że nadmiar wilgoci, zapachy czy też tłuszcz zostają skutecznie odprowadzone z naszej kuchni. Dzieje się tak za sprawą wentylatora, który jest niesłychanie mocny, a za sprawą umieszczenia go na dachu domu pozostaje wręcz niesłyszalny dla ucha.

W kuchni pozostaje jedynie najcichszy okap FALMEC, którego praca odbywa się bezszelestnie, a jednocześnie jest na tyle wydajny, że zbiera i odprowadza wszystkie zapachy powstające w trakcie gotowania. Dzięki temu możesz nie tylko cieszyć się gotowaniem o skrajnie wczesnych lub też późnych porach, ale przede wszystkim nie musisz się obawiać o wietrzenie kuchni aby zapobiec nieprzyjemnym aromatom unoszącym się po całym domu.

Okap kuchenny – dla komfortu, dla zdrowia

Gotowanie to ogromna przyjemność. Aromaty, para wodna i tłuszcz, które wydzielają się podczas gotowania, nie powinny jednak zostawać w naszych mieszkaniach. Osadzając się na meblach i ścianach nie tylko będą wpływać negatywnie na ich estetykę, ale również na nasze zdrowie kiedy nadmiar wilgoci doprowadzi do powstania grzybów i pleśni. Warto zatem kupić taki okap kuchenny, którego praca nie będzie nas irytować, a co za tym idzie, nie będziemy ograniczać jego użytkowania. Okapy FALMEC wydają się idealnym rozwiązaniem. Zresztą możesz się o tym przekonać odwiedzając nasz showroom.