Rekordowe upały w 2023 roku – przygotuj się już dziś

Eksperci nie pozostawiają złudzeń: w tym roku upały dadzą się nam we znaki. Warto pamiętać, że tak wysokie temperatury są niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego już dziś warto zadbać zarówno o siebie jak również swoich najbliższych. Montaż klimatyzacji  z pewnością pomoże przetrwać upały pod warunkiem, że cały proces zaplanujemy z pewnym wyprzedzeniem. W przeciwnym wypadku możemy się zderzyć z brakiem wolnych terminów. Co warto wiedzieć na temat montażu klimatyzacji?

Efekt cieplarniany konsekwentnie daje się nam we znaki ale w tym roku ma uderzyć wyjątkowo dotkliwie. Eksperci ds. klimatu już dziś biją na alarm: na przełomie kwietnia i maja 2023 roku odczujemy pierwsze wysokie temperatury ale czerwiec, lipiec oraz sierpień przyniosą prawdziwy żar z nieba.

Rekordowe upały 2023 – niebezpieczne dla zdrowia

O ile ciepłe powietrze bywa dla nas bardzo przyjemne, o tyle powyżej pewnej granicy zaczyna być ono po prostu niebezpieczne. A właśnie takie powietrze w tym roku ma napłynąć nad terytorium Polski. Meteorolodzy ostrzegają, że to nie są żarty a zbyt wysokie temperatury są niebezpieczne zarówno dla dzieci jak również osób starszych. Dlatego warto pomyśleć o skutecznych rozwiązaniach już dziś. A takim z pewnością jest montaż klimatyzacji w domu oraz montaż klimatyzacji w mieszkaniu.

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu – czy to możliwe?

Dziś widok jednostki zewnętrznej w bloku nie jest już dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Czasy,  w których montaż klimatyzacji odbywał się jedynie w domu, minęły bezpowrotnie. Dziś coraz więcej osób decyduje się również na montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Zasada w obydwu przypadkach jest dokładnie taka sama: klimatyzator znajduje się wewnątrz mieszkania a jednostka zewnętrzna na zewnątrz np. na balkonie. W przypadku braku balkonu montaż klimatyzacji musi być poprzedzony zgodą administracji czy tez wspólnoty. Wymaga on bowiem naruszenia elewacji budynku a na to konieczne są już stosowne zezwolenia.

Montaż klimatyzacji w domu lub w mieszkaniu – jak to wygląda?

Wbrew pozorom montaż klimatyzacji nie wymaga przeprowadzania generalnego remontu. Owszem, należy wykuć otwory, w których znajdą się kanały, jakimi będzie przemieszczać się powietrze, ale umówmy się, to nie są prace, które wywrócą nasz dom czy też mieszkanie do góry nogami. Warto jednak zarezerwować termin montażu zdecydowanie wcześniej, zwłaszcza w przypadku firm, które zajmują się w tym w sposób profesjonalny. Aby zamontować klimatyzację, która będzie wydajna, należy wcześniej wykonać projekt oraz obliczenia a także zamówić cały sprzęt. A to wszystko wymaga czasu. Biorąc pod uwagę prognozy należy się zatem spodziewać, że sporo osób zdecyduje się na montaż klimatyzacji, co doprowadzi do ogromnych kolejek.

Rekordowe upały – dlaczego warto mieć klimatyzację?

W przypadku rekordowo wysokich upałów może się okazać, że zamykanie okien niewiele nam pomoże. Jeżeli bowiem izolacja domu czy tez bloku będzie zbyt cienka (o mieszkaniach na poddaszu nie wspominając) a okna nieszczelne to szybko może się okazać, że nasze wnętrza błyskawicznie będą się nagrzewać, a co za tym idzie, nie będziemy w stanie normalnie w domowej przestrzeni funkcjonować. A zbyt wysokie temperatury są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Przegrzanie organizmu ma bowiem bardzo poważne konsekwencje zwłaszcza w przypadku starszych osób. Klimatyzacja na koniec dnia ma jednak o wiele szersze zastosowanie: oprócz obniżania temperatury powietrza również je filtruje, usuwa nadmiar wilgoci (co zapobiega rozwijaniu się pleśni i grzybów w domu) a zimą temperaturę powietrza podniesie.

Jeżeli zatem zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji to skontaktuj się z nami już dziś aby poznać czas realizacji, koszty oraz dowiedzieć się na co zwrócić uwagę. Pamiętaj, że montaż klimatyzacji na inwestycja, która zostanie z Tobą na kolejne długie lata. A biorąc pod uwagę, że efekt cieplarniany będzie jedynie coraz mocniej dawał się nam we znaki, montaż klimatyzacji z każdym rokiem będzie Ci niósł jedynie coraz większa ulgę.