Serwisuj klimatyzację! To się opłaca

Klimatyzacja w domu to ogromny komfort. Aby cieszyć się nim przez cały rok o klimatyzację należy dbać. Wykonywanie regularnych przeglądów, zalecanych przez producenta, pozwala nie tylko zadbać o klimatyzację, ale również o nasze zdrowie.  Jak często wykonywać przegląd klimatyzacji? Na czym on polega? O jakiej porze roku należy taki przegląd wykonywać? Na wszystkie te pytania śpieszymy z odpowiedzią. Serwisuj klimatyzację! To się opłaca.

Klimatyzacja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jej obecność pomaga bowiem utrzymać wilgotność powietrza na poziomie 40%-60%, co przyczynia się do zahamowania wzrostu pleśni w klimatyzowanych pomieszczeniach. To również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Niezależnie jednak od tego, czy mowa o tej w domu, czy też w samochodzie, zalecenia producentów są zazwyczaj takie same: o higienę klimatyzacji należy regularnie dbać. A konkretnie odgrzybiać oraz czyścić filtr będący kluczowym elementem dla naszego zdrowia. W przeciwnym wypadku do wdychanego przez nas powietrza zaczynają wracać, pochłonięte wcześniej przez klimatyzator, grzyby i bakterie.

Serwis klimatyzacji – co obejmuje?

Aby cieszyć się czystą klimatyzacją, dwa razy do roku należy wykonać przegląd. Tego typu usługa, świadczona przez naszą firmę, pozwala unikać zarówno problemów zdrowotnych, jak również nieprzewidzianych usterek, a co za tym idzie, dodatkowych kosztów związanych z naprawą klimatyzacji. Przegląd klimatyzacji obejmuje:

– odgrzybianie i czyszczenie jednostki wewnętrznej – zapewnia czyste powietrze, ew. niemiłe zapachy i lepszą wymianę energii.

– czyszczenie filtrów – usuwa zgromadzony kurz i wszystkie nagromadzone zanieczyszczenia.

– wymiana opcjonalnego filtra powietrza – w zależności od Twoich preferencji – przywrócenie redukcji zapachów czy działania antybakteryjnego.

– czyszczenie jednostki zewnętrznej – zabezpiecza prawidłową pracę sprężarki i przedłuża żywotność klimatyzatora.

– diagnostyka pracy urządzenia – zapobiega ewentualnym nieprawidłowościom technicznym układu chłodzenia.

Co więcej, wizyta naszego serwisanta przebiega sprawnie i nie zakłóca spokoju domowników. A staranna dezynfekcja klimatyzacji przyczynia się do poprawy wilgotności oraz jakości powietrza, które ma bezpośredni wpływ na sen. Lepsze powietrze poprawia również oddychanie oraz wspomaga koncentrację a nasz mózg jest bardziej kreatywny. Zmianę jakości powietrza na plus odczują również alergicy oraz osoby mające problemy z układem oddechowym. Regularne serwisowanie ma też ogromny wpływ na trwałość urządzenia. Czysty skraplacz i parownik zapewniają odpowiednie warunki pracy sprężarki która jest sercem urządzenia. Serwisuj klimatyzację! To się opłaca.

Kiedy wykonywać serwis klimatyzacji?

Pojawia się zatem pytanie: kiedy wykonywać przegląd klimatyzacji? Rekomendujemy je w porze jesienno-zimowej oraz zimowo-wiosennej. Dwa przeglądy w ciągu roku to naprawdę niedużo, a korzyści z nich płynące będziemy odczuwać przez 365 dni w roku. W końcu klimatyzacja odpowiada nie tylko za chłodzenie powietrza w upalne dni, ale również za jego wentylację, ogrzewanie, oczyszczanie oraz osuszanie. Obecność klimatyzatora pomaga zatem nie tylko regulować temperaturę, ale także jego wilgotność oraz pomaga w usuwaniu kurzu, pyłków czy alergenów.

Jeżeli chcesz wykonać przegląd klimatyzacji w swoim domu lub też biurze, skontaktuj się z nami i zarezerwuj dogodny dla siebie termin.