Twarda woda a włosy – jak sobie poradzić?

Suche i zniszczone włosy często bywają efektem twardej wody. Delikatna struktura włosa szybko bowiem ulega działaniu szkodliwych czynników a tego typu woda, zawierająca nadmiar minerałów, jest właśnie jednym z nich. Co więcej, może być ona również przyczyną problemów ze skórą. Dlaczego twarda woda niszczy włosy? Jak można temu zapobiec?

Twarda woda stanowi problem nie tylko dla mieszkańców Polski. Trudno od niej uciec bo też w codziennym życiu wszyscy potrzebujemy wody. Kamień, będący efektem jej obecności, osadza się jednak na armaturze i urządzeniach AGD co stanowi problem nie tylko estetyczny. To również koszty związane z naprawą lub wymianą poszczególnych elementów i urządzeń. Twarda woda ma także negatywny wpływ na naszą skórę i włosy. Jak sobie z tym problemem poradzić?

Twarda woda a włosy – dlaczego włosy się niszczą?

Zacznijmy od tego dlaczego twarda woda niszczy włosy? Struktura włosa składa się z łusek, które niczym u ryby powinny być „pozamykane”, czyli jedna powinna idealnie nakładać się na drugą. W kontakcie z twardą wodą te łuski się jednak nie domykają tworząc przestrzeń, w której gromadzą się minerały, takie jak magnez i wapń. W efekcie tego włosy robią się suche, matowe i trudne do rozczesywania oraz układania. Chcąc temu zapobiec używamy coraz większej ilości odżywek i kosmetyków, co przynosi odwrotne efekty ponieważ tym sposobem dodatkowo obciążamy włosy. Twarda woda prowadzi również do przesuszenia skóry głowy oraz pojawienia się łupieżu i pogłębiania problemów u osób z trądzikiem. Na szczęście problem twardej wody można rozwiązać.

Twarda woda a włosy – jak zmiękczyć wodę?

Wbrew pozorom nie jest to kłopot z ostatnich lat. A rozwijająca się technologia coraz szybciej i coraz skuteczniej jest w stanie rozwiązać różne problemy dnia codziennego. Także te będące nadmiarem magnezu i wapnia cechujących twardą wodę, jakiej często używamy w domu nie tylko do kąpieli ale również do prania ubrań czy też gotowania.

W związku z powyższym metodą na zmiękczanie wody nie są już wyłącznie duże czy kosztowne filtry, na które należy wygospodarować sporą ilość miejsca. Co więcej, mieszkańcy bloków również mogą już cieszyć się lepszej jakości wodą. W tym celu powstało bowiem kompaktowe i atrakcyjne cenowo rozwiązanie, jakim jest Amfa4000 rodem ze Szwecji.

Amfa4000 – rozwiązanie problemu twardej wody w domu

Najnowszy cud techniki? Nic z tych rzeczy. Pierwsze urządzenia z polem magnetycznym mającym na celu zapobieganie krystalizowaniu się magnezu i wapnia, pojawiły się w 1953 roku. Amfa 4000 nie opiera się zatem na technologii, która nie jest ani znana, ani tym bardziej przetestowana. Za to ogromną zaletą jest fakt, że gabarytowo stanowi bardzo małe urządzenie z banalnie łatwym montażem. Amfa4000 ma szwedzki rodowód także nikomu nie umknie również wysoka jakość wykonania i bezawaryjne, wieloletnie działanie.

Zmiękczacz wody Amfa 4000 – działanie

Obecne tu pole magnetyczne zapobiega krystalizowaniu się wapnia i magnezu. Nie mogą się one zatem rozpuszczać w wodzie, a co za tym idzie, przylegać do rur, którymi woda płynie do naszego kranu. Amfa4000 nie pozbawia oczywiście wody w 100% tych minerałów. Problem nadmiaru tych związków w wodzie,, którą myjemy włosy, będziemy mieć jednak z głowy.

Montaż? Łatwiejszy niż Ci się wydaje. Wystarczy opaska uciskowa na prostym odcinku rury doprowadzającej wodę do naszego domu czy też mieszkania. Tylko tyle.