Innowacyjny system Cicha Kuchnia – najcichszy system wentylacji i okap na rynku

Stosowanie okapu kuchennego, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, to konieczność jeśli chcemy zapewnić sobie świeże powietrze we wnętrzu. Jednak dla wielu osób jest to także niezmiernie uciążliwe rozwiązanie, szczególnie dla tych którzy uwielbiają gotować i spędzają w kuchni dużo czasu i uwielbiają umilić sobie czas oczekiwania ulubioną piosenką czy odcinkiem serialu. Problem mogą mieć także osoby o dużej wrażliwości na dźwięki czy osoby autystyczne, dla których niektóre hałasy są nie do przejścia. Do tej pory najczęściej duża moc okapu oznaczała także spory hałas, jednak innowacyjny system Cicha Kuchnia udowodnił, że wcale nie musi tak być. Na czym polega jego fenomen i czy jest to rzeczywiście najcichszy system wentylacji na rynku?

Z czego składa się system wentylacji Cicha Kuchnia?

To kompletny system, w którego skład wchodzą wentylator, przejście dachowe i okap. Całość połączona jest za pomocą rur wentylacyjnych. Na pierwszy rzut oka system ten niczym nie różni się od tradycyjnego rozwiązania. Gdzie więc tkwi sekret cichej pracy? W umiejscowieniu silnika. Znajduje się on bowiem nie tak jak w przypadku tradycyjnych okapów tuż nad naszą głową, a w wentylatorze znajdującym się na dachu. Dzięki temu nawet przy wysokiej efektywności wietrzenia, hałas nie jest tak uciążliwy jak w przypadku standardowego rozwiązania.  W systemie Chicha Kuchnia główną rolę pełni więc urządzenie znajdujące się na dachu, a bezsilnikowy okap odpowiada jedynie za przekazanie pary do rur wentylacyjnych. Wiele osób uznaje kuchnię za serce domu, a dzięki temu rozwiązaniu możesz w niej przebywać w komfortowych warunkach, nie martwiąc się o hałas. To szczególnie istotne w przypadku wnętrz, w których kuchnia jest zintegrowana z resztą pomieszczenia. Takie rozwiązanie często stosowane jest w domach jednorodzinnych, gdzie praktycznie cały parter stanowi otwartą przestrzeń. Z systemem Cicha Kuchnia nie musisz dostosowywać tego kiedy gotujesz, do zajęć pozostałych domowników. Wszyscy mogą przebywać razem, bez wchodzenia sobie w drogę.

Jakie są zalety stosowania systemu Cicha Kuchnia?

Podstawową zaletą jest oczywiście bezgłośna praca. Jest to jedna z największych motywacji, dla których inwestorzy decydują się na jego instalację. Jednak nie jest to jedyna zaleta. System jest prosty w montażu i charakteryzuje się wysoką wydajnością, a także bezawaryjną pracą przez wiele lat. Dodatkowo, można go zastosować na każdym rodzaju pokrycia dachowego, a jedynym ograniczeniem jest brak możliwości instalacji w budynkach wielorodzinnych.